Často kladené otázky (FAQ)

Níže najdete nejčastěji kladené otázky s odpověďmi. Pokud vám cokoliv není jasné, s největší pravděpodobností se zde dozvíte vše potřebné. V opačném případě nás neváhejte kontaktovat! 

Platný občanský poukaz, řidičský průkaz, kód poukazu nebo samotný poukaz a skvělou náladu.

Celý proces prokázání je extrémně jednoduchý a připomíná vyzvednutí balíku v Zásilkovně. V e-mailu s potvrzením objednávky vám dorazí kód poukazu, který nám následně stačí před jízdou nadiktovat nebo předat na vytištěném poukazu. To je vše – my si kód poukazu zkontrolujeme a je hotovo!

Ne! V Mercutcars děláme věci jinak a chceme, abyste si tento adrenalinový zážitek mohli vychutnat dle vlastního gusta sami, případně se spolujezdcem.

Prvně společně sepíšeme potřebné papíry nezbytné pro zapůjčení vozidla. Následně společně obejdeme vozidlo a zkontrolujeme, zdali nemá nějaké poškození. Poté se společně posadíme do auta a vysvětlíme vám jeho ovládání a poskytneme odpovědi na veškeré otázky. Jakmile vám bude vše jasné a budete připraveni, tak vyjíždíte. Až od této doby se vám začíná počítat doba jízdy, tzn. „papírování“ a instruktáž se do tohoto času samozřejmě nepočítá.

Mercutcars je součástí areálu, do kterého se můžete dostat dvěma branami, ze dvou stran. Přes týden jsou obě tyto brány otevřeny, takže můžete přijet odkudkoli, kam vás zavede navigace. Nicméně, lepší volbou je trasa na mapě níže.

Přes víkend je otevřena jen jedna brána, a to ta směrem od restaurace Korzár. Může se stát, že tato brána bude zavřena – v tomto případě nás ihned kontaktujte, bránu na dálku otevřeme.

Ideální trasa k Mercutcars:

Ano, do auta si můžete vzít kohokoliv, a to zcela zdarma. Ať už je to kamarád, drahá polovička, potomek či kdokoliv jiný. S instruktorem se u nás nejezdí.

Všem našim zákazníkům doporučujeme trasu, která vede přes Buchlovice a Buchlovské hory (tzv. „Buchláky“), až k Motorestu Samota. Jedná se o krásnou cestu, na které si můžete vyzkoušet jak rychlé průjezdy v zatáčkách, tak i zrychlení a rychlost. Rozhodně však doporučujeme, abyste si před jízdou stáhli a nastavili Waze.

Někteří z vás mohou mít naprosto základní, avšak zásadní otázku – jaké auto si mám k projížďce vlastně vybrat? Každé z našich aut je úplně jiné a každý zákazník má jiná očekávání. Abychom vám výběr co nejvíce ulehčili, připravili jsme si pro vás článek, který vám pomůže. Přikládáme ho níže:

Kompletní průvodce výběrem našich aut

Pro rezervaci vaší jízdy nás prosím kontaktujte, a to buď přes telefon, anebo napište e-mail. Veškeré kontaktní informace a podrobnosti najdete na stránce Rezervace.

Jízdy zakoupené na e-shopu jsou bez limitu nájezdu kilometrů a bez kauce. Limit nájezdu a kauce může být součástí individuálně sjednaných dlouhodobých pronájmů. 

Kód každého zakoupeného poukazu vám dorazí v e-mailu s potvrzením objednávky. Pokud zaplatíte platební kartou skrze platební bránu, dorazí vám kód poukazu ihned. Zaplatíte-li bankovním převodem, dorazí vám kód poukazu ihned po přičtení finančních prostředků na náš účet (většinou do druhého dne od zadání platby).

Pokud potřebujete kód poukazu ihned, rozhodně využijte bezpečnou platbu platební kartou. To se může hodit například jako dárek na poslední chvíli, ať už na narozeniny, nebo třeba na Vánoce.

Ano! V e-mailu s potvrzením objednávky, ve kterém se nachází kód poukazu, najdete také odkaz na náš generátor poukazů. V tom si můžete vygenerovat poukaz dle vašeho přání – vyplnit si můžete jméno, vlastní vzkaz a další. 

Pokud zaplatíte platební kartou skrze platební bránu, dorazí vám kód poukazu ihned. Zaplatíte-li bankovním převodem, dorazí vám kód poukazu ihned po přičtení finančních prostředků na náš účet (většinou do druhého dne od zadání platby).

Předem na vaši jízdu rozhodně chodit nemusíte. Přijďte ideálně přesně na domluvenou hodinu.

Všechna naše vozidla jsou samozřejmě plně pojištěna. V případě, že dojde k jakékoliv škodě, tak zákazník platí fixní spoluúčast 20 000 Kč.

S auty jezdíme pouze v klasickém provozu. Jízda na okruhu není možná a nelze ji domluvit.

Bohužel ne. Prvním důvodem je, že zážitek z našich aut by si dle našeho názoru měl každý užít přímo za volantem. Druhým důvodem je, že v minulosti, kdy jsme tuto službu občasně nabízeli, po nás zákazníci mnohdy požadovali jízdu za hranice dopravních předpisů, což je z naší strany nepřijatelné.

Všechna naše auta jsou opatřena sofistikovanými bezpečnostními a sledovacími zařízeními.